Domy szkieletowe na Śląsku, Dolnym Śląsku i w Małopolsce

Wygodne i funkcjonalne domy w konstrukcji szkieletowej

Bardzo wiele osób doceniło drewno jako materiał budowlany o doskonałych cechach użytkowych. Kiedy rozejrzymy się wokół, łatwo zauważymy, że domy drewniane w Małopolsce czy Śląsku cieszą się sporym uznaniem. Na pewno wpływa na to bliskość Podhala, a więc terenu, na którym ten typ budownictwa jest niejako wpisany w lokalną tradycję, historię i górski krajobraz. My łączymy tradycyjne podejście z nowoczesnością, dlatego korzystamy z najbardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych propagowanych i zatwierdzonych przez Holzforschung Austria  – Österreichische Gesellschaft für Holzforschung (HFA-ÖGH). Dzięki niej stawiamy cenione domy szkieletowe na Śląsku, Dolnym Śląsku i w Małopolsce.

Łącząc naturalne walory najwyższej jakości drewna z nowatorskimi technikami budowlanymi udaje się nam uzyskać optymalne efekty: nowoczesne i energooszczędne domy drewniane, wyróżniające się estetyką. Domy szkieletowe na Śląsku czy w Małopolsce, będące naszym dziełem, to najlepszy dowód profesjonalizmu. Podczas wykonywania prac zarówno budowlanych jak i wykończeniowych zawsze stosujemy sprawdzone wysokiej jakości materiały. Na tym polu nie ma miejsca na półśrodki.

Atuty budowy domów szkieletowych z Domy w drewnie

Na Śląsku i w Małopolsce warto współpracować ze specjalistami. Nasza oferta domów szkieletowych to szerokie możliwości dla przyszłych właścicieli domów drewnianych. Wśród nich należy zwrócić uwagę na:

 • dostosowanie oferty i zakresu prac do preferencji inwestora,
 • kompleksową obsługę budowy,
 • budowę z projektów powierzonych,
 • zrealizowanie dowolnego projektu domu,
 • budowę wszystkich typów budynków:
  • parterowych,
  • parterowych z poddaszem użytkowym,
  • piętrowych,
  • budynków z płaskim dachem (stropodachem),
  • budynków wielorodzinnych,
  • dobudów do istniejących budynków,
 • ogromne możliwości adaptacyjne budynków szkieletowych,
 • łatwą rozbudowę, przebudowę, modernizację (można wyciągnąć całą ścianę i ją np. przebudować, bez uszczerbku dla budynku),
 • możliwość stosowania dowolnego rodzaju ogrzewania, także podłogowego oraz kominka możliwość stosowania dowolnego pokrycia dachowego,
 • łatwość modyfikacji standardowych rozwiązań, np. poprzez wybór innych materiałów lub materiałów o innych parametrach,
 • dowolny rodzaj wykończenia elewacji, np. z zastosowaniem elementów dekoracyjnych, jak okładziny ceramiczne czy kamienne, deskowania dekoracyjne itp.,
 • możliwość budowy systemem gospodarczym.

Nasza technologia

 

Naszym klientom proponujemy wykonanie domów drewnianych w dwóch systemach. Tradycyjnym systemie szkieletowym lub/oraz w systemie modułowym TOPdom.

 

 

Czytaj więcej

 

Cena domu w konstrukcji szkieletowej

Śląskim czy małopolskim klientom nie możemy podać stałego cennika naszych domów drewnianych. Bez zadania paru pytań nie zrobimy też indywidualnej wyceny. Ale przed planowaniem własnego domu z drewna warto wiedzieć, co znacząco wpłynie na jego ostateczny koszt.

Zapraszamy do lektury

Projekty domów szkieletowych mają wpływ na ostateczną cenę. Im bardziej skomplikowany, tym cena domu wyższa.

Projekty domów szkieletowych zawierają wszystkie elementy wraz z wymiarami do budowy domu. Od lat jednak natykamy się często na problem przewymiarowania domu w projektach, co dotyczy zwłaszcza belek nośnych oraz fundamentów. Do budowy domów szkieletowych jednorodzinnych wystarczy użyć słupki, belki czy krokwie o następujących przekrojach: 40×100, 40×150, 40×180 czy 40×230 mm, tymczasem w projektach podane są często dwukrotnie większe. Podobnie dzieje się w przypadku fundamentów. Przy konstrukcji szkieletowej domu wystarczą ściany fundamentowe jedynie pod ścianami nośnymi, które stanowią rzeczywistą konstrukcję budynku. Projektowane są również zbyt szerokie ławy fundamentowe – pod budynek szkieletowy wystarczą ławy szerokości 35-40 cm, a w wielu projektach podawana jest szerokość 50, a nawet 60 cm – w przeliczeniu na koszty budowy całego budynku kwoty robią się już niebagatelne.

Kolejnym błędem, który podraża koszt inwestycji, jest użycie zbyt mocnego betonu. Pod taki dom drewniany wystarczy bowiem beton klasy B15 (C12/15), gdyż budynek ten jest kilka razy lżejszy od domu murowanego.

Warto jednak pamiętać, że powyższe informacje mają charakter orientacyjny. Mieliśmy do czynienia z sytuacjami, w których te większe rozmiary i wymiary znalazły uzasadnienie. Warto każdorazowo projekt skonsultować z nami.

Na koszt budowy domu szkieletowego wpłynie oczywiście kwestia, czy jest to dom parterowy, czy z poddaszem użytkowym. Pomieszczenia wymagające więcej pracy (np. instalacyjnych), jak kuchnia i łazienka, są też istotnym elementem ceny całej inwestycji.

Na cenę domu szkieletowego wpływa również układ pomieszczeń w jego wnętrzu, a mówiąc krótko: liczba ścian do postawienia (cena nie tylko pracy, ale przede wszystkim materiałów izolacyjnych i okładzin ściennych) i liczba otworów okiennych. Liczba okien i ich jakość mają znaczenie w przypadku, gdy zależy nam na domu energooszczędnym, jakimi są domy drewniane.

Ważnym elementem kosztorysu budowy domu z drewna jest rodzaj dachu. Najtańszy będzie dach dwuspadowy bez żadnych otworów. Każda jego modyfikacja oznacza wzrost wydatków na prace i materiały nawet o 30-40%.

Czytaj więcej

GWARANCJA

Na drewniane elementy konstrukcyjne budynku udzielamy aż 50 letniej gwarancji.

Chcą Państwo poznać koszt swojego domu szkieletowego na Śląsku lub w Małopolsce?

Najlepszym sposobem na poznanie wyceny domu jest skontaktowanie się z nami. Wycenę przygotujemy bezpłatnie, do niczego Państwa nie zobowiązując.